National TV Schedule

RACING ON TV THIS WEEK
March 31
Oaklawn: Rainbow.
April 1
Aqueduct: Mr Sinatra, Caixa Eletronica, Karakorum Elektra, Stud Muffin, Xtra Heat, Peeping Tom, Sis City, More to Tell, Videogenic, Kelly Kip.
Gulfstream: Florida Derby, Honey Fox, Gulfstream Park Oaks, Pan American, Appleton, Orchid, Sir Shackleton, Cutler Bay, Sanibel Island.
Japan: Osaka Hi.
Los Alamitos: La Primero Del Ano Derby.
Santa Anita: Santana Mile.
Fair Grounds: New Orleans Ladies, Costa Rising, Crescent City Derby, Crescent City Oaks, Louisiana Derby, Muniz Memorial, New Orleans Handicap, Fair Grounds Oaks.
Oaklawn: Rainbow Miss.
Remington: Leo, Decketta.
Turf Paradise: Wildcat, Arizona Stallion.
April 2
Aqueduct: Top Flight.
Los Alamitos: El Primero Del Ano Derby.
Santa Anita: Tokyo Cup.
Tampa: Hillsborough, Sprint, Sophomore, Sophomore Fillies, Sophomore Turf, Distaff Turf, Tampa Turf Classic.
Fair Grounds:Star Guitar.
April 3
  Will Rogers: Miranda Diane.
April 4
  Will Rogers: Highland Ice.
April 6
Remington: Pauls Valley, Mr Jet Moore.
April 7
Keeneland: Transylvania.
April 8
Aqueduct: Wood Memorial, Carter, Bay Shore, Gazelle, Excelsior.
Japan: Oka Sho.
Hong Kong: Chairman’s Trophy, Sprint Cup.
Keeneland: Blue Grass, Ashland, Madison, Commonwealth, Shakertown.
Los Alamitos: James S Smith Memorial.
Santa Anita: Santa Anita Derby, Santa Anita Oaks, Royal Heroine, Echo Eddie, Evening Jewel, Providencia.
Oaklawn: Carousel, Arkansas Breeders’.
April 9
Aqueduct: Distaff, Danger’s Hour.
Keeneland: Beaumont.
April 13
Keeneland: Appalachian.
Oaklawn: Bachelor.
April 14
Keeneland: Maker’s 46 Mile.
Oaklawn: Apple Blossom, Fantasy.
Evangeline: Cajun Miss.
Remington: Paul Harber Memorial.
April 15
Aqueduct: Plenty of Grace.
Keeneland: Lexington, Jenny Wiley, Ben Ali, Giant’s Causeway.
Los Alamitos: Wheatland.
Japan: Satsuki Sho.
Oaklawn: Northern Spur, Oaklawn Handicap, Arkansas Derby.
Evangeline: Ragin Cajun.
Sam Houston: Sam Houston Maiden Classic, AQHA Texas Distance Challenge.
Woodbine: Jacques Cartier, Star Shoot.
April 16.
Woodbine: Star Shoot.
April 21
Keeneland: Doubledogdare
April 22
Aqueduct: Woodhaven, NYSS Park Avenue.
Charles Town: Charles Town Classic.
Hawthorne: Illinois Derby.
Keeneland: Elkhorn.
Laurel: Primonetta, Federico Tesio, Weber City Miss, Henry S Clark, Dahlia.
Remington: Remington Park Futurity, Remington Park Derby.
Charles Town: Charles Town Classic, Sugar Maple, Robert Hilton Memorial, Russel Road, Coin Collector, Confucious Say, It’s Binn Too Long, Original Gold.
Hawthorne: Robert S Molaro, Third Chance.
Remington: Bob Moore Memorial, Laico Bird.
Sam Houston: Texas Distaff Challenge, Texas Challenge Championship.
Turf Paradise: Lyman and Bradley Rollins Handicap, Ann Owens Distaff, Gene Fleming Breeders’ Derby, Joanne Dye Breeders’ Oaks, Dwight D Patterson Handicap.
Woodbine: Woodstock.
April 23
Aqueduct: NYSS Times Square, Memories of Silver.
Remington: Remington Park Juvenile, Mr Master Bug.
Woodbine: Whimsical.
April 24
  Will Rogers: Cinema, Great Lady M.
April 25
  Will Rogers: Will Rogers, TRAO Classic Sprint.
April 28
  Belmont: Affirmed Success.
Keeneland: Bewitch.
Evangeline: Opelousas.
Prairie Meadows: Golden Circle.
April 29
Belmont: Elusive Quality.
Golden Gate: San Francisco Mile.
Hong Kong: QEII Cup, Queen Mother Memorial Cup.
Japan: Tenno Sho-Spring.
Churchill: William Walker, Roxelana.
Evangeline: John Henry.
Parx: Foxy JG, Lyman.
Prairie Meadows: Goldfinch.
Remington: American Paint Classic Futurity, American Paint Derby, Victoria Ennis Memorial.
Sam Houston: Sam Houston Derby, Sam Houston Futurity, Sam Houston Juvenile.
April 30
Belmont: License Fee.
Golden Gate: Campanile, Silky Sullivan.
Woodbine: Fury.

All Times Eastern